Ile poradników obiecywało zmienić wasze życie? A ile je FAKTYCZNIE zmieniło? Recenzja- „Prostota” Brooke McAlary

Nie jestem osobą która zaczytuje się w poradnikach. Przytłacza (i lekko przeraża) mnie ilość książek które uczą nas jak żyć, sprzątać, kochać, ćwiczyć, jeść, wychowywać dzieci… Podajcie jakąkolwiek dziedzinę życia, a znajdziecie poświęconą mu przynajmniej jeden poradnik, który w pięknych i inspirujących słowach mówi nam jaka jest jedyna słuszna droga.

Dlatego sama sobie się dziwiłam, że tym razem postanowiłam złamać swoje postanowienie i sięgnęłam po publikację którą obojętnie jakbym się starała, muszę określić mianem poradnika. Wiecie co mnie do tego skłoniło? To:

Wciąż w pośpiechu, z telefonem w dłoni, myślisz o sprawach, które czekają, o terminach, które naglą… I to poczucie winy, że ciągle coś zaniedbujesz, stres, że z czymś nie zdążysz.

Jakbym czytała o sobie… Mój kalendarz pęka w szwach od powrzucanych w niego karteczek z szybkimi notatkami, każdego dnia zapisane mam parę rzeczy które po prostu MUSZĘ zrobić. Gdy skupiam się na dzieciach, mam wrażenie, że zaniedbuję narzeczonego, dom, bloga, instagram… Gdy przekładam swoje siły w zajmowanie się domem schemat się powtarza. Obojętnie jak bardzo się staram, na koniec dnia zawsze myślę o tym co miałam jeszcze zrobić, a czego nie zdążyłam. I czuje się złą partnerką/mamą/pracownicą/gospodynią.

Ta cieniutka książeczka, licząca ledwie 100 stron (ale za to jak pięknie wydanych!) naprawdę dała mi do myślenia. Poza przedmową, zawiera siedem prostych zasad które wprowadzone w naszą codzienność sprawią, że nasze życie stanie się… prostsze. Pięć rytuałów i dwa rytmy, są o wiele łatwiejsze niż nam się wydaje. Nie musicie kupować niezliczonej liczby gadżetów by osiągnąć sukces, wystarczy że zastanowicie się nad sobą i poświęcicie tą chwilę dziennie na jedną (lub kilka) czynności które Brooke McAlary nam proponuje.

Nie wzbogaciłam się o miliony, nie schudłam trzydziestu kilko, a mój dom nie lśni jak w kolorowym magazynie. Zyskałam coś zupełnie innego- cieszą mnie drobnostki i już nie uważam się za tak beznadziejną we wszystkim. Wręcz przeciwnie!

Jeżeli szukacie poradników, które nie zawalą was tysiącem bezsensownych rad, rozpisanych na setkach stron pseudo motywującego szczebiotu, to właśnie Prostota jest tym czego szukaliście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s