Recenzja- „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett

mala ksiezniczka

Kolejna książka z serii Romantyczna Wydawnictwa Egmont. Czy naprawdę jest ktoś komu muszę przedstawiać tą niesamowitą książkę?

Mała Sara Crewe wiedzie wspaniałe życie, jest ulubienicą wszystkich i nie bez powodu. Mimo swego bogactwa, mimo pozycji jaką dzięki nim mogłaby zdobyć serca ludzi zjednuje swoją dobrocią i skromnością. Mieszka na pensji, ma własną pokojówkę, garderobę i masę przyjaciółek. Wszystko zmienia się jednak w dniu jej jedenastych urodzin, gdy dowiaduje się o śmierci i bankructwie ojca. Z pięknego pokoju przenosi się na zimny strych, zamiast służących sama usługuje innym. Mimo całego zła które ją spotyka dalej okazuje dobroć innym a jej wspaniała wyobraźnia potrafi zmienić nie tylko jej świat.

Są książki których recenzji po prostu nie można napisać. To jest jedna z nich. Nigdy nie uznam, obojętnie jak wiele tekstów napiszę, że jestem gotowa (godna?) napisać recenzję „Małej księżniczki”. Film na podstawie książki towarzyszył mi tak wiele razy, książka jest dla mnie tak ogromnie ważna… Nawet jeżeli zawiera jakiekolwiek błędy nie jestem w stanie ich dojrzeć, wybaczcie.

Jeżeli jakimś cudem nie znacie jeszcze historii małej Sary, po prostu musicie ją poznać. Tak wspaniała dusza, tak genialna i smutna historia zasługuje na poznanie. Tym bardziej, że nawet nie spodziewacie się ile emocjo może w was wzbudzić takie drobne i niepozorne dziewczę.

Nie jestem w stanie zrecenzować wam treści książki, ale mogę napisać co nieco o jej wydaniu. A zdecydowanie jest o czym pisać! Nie można by było stworzyć okładki która lepiej oddawałaby zawartość powieści. Ponadczasowa, subtelna i eteryczna- taka właśnie jest ta książka, nie tylko wewnątrz ale i na zewnątrz. Niewielki format sprawia, że idealnie pasuje do każdej torebki, dzięki czemu możemy zabrać Księżniczkę ze sobą wszędzie.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za to, że mogłam wyruszyć w magiczną podróż razem z Małą księżniczką raz jeszcze.

Wydawnictwo Egmont na Facebooku
„Mała księżniczka”- Frances Hodgson Burnett

Reklamy

4 myśli w temacie “Recenzja- „Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s