Zapowiedź- „Magia Krwi” Tessa Gratton

„Magia krwi” Tessy Gratton, książka która stała się bestsellerem New York Times’a, 13 stycznia 2014 będzie miała premierę na naszym rynku za sprawą Wydawnictwa Dolnośląskiego. Każdego kto lubi fantastykę powiązaną z magią, młodzieżowe klimaty i wątek romantyczny. Postaram się przyjrzeć bliżej tej książce gdy już ukaże się na naszym rynku, myślę że będzie ciekawą odskocznią od dnia codziennego. „Magia krwi” idealnie wpisuje się w obecną modę na fantastykę młodzieżową i nie okłamujmy się, obojętnie ile mamy lat czasami każdy lubi sięgnąć po książkę która cofa nas do naszych „najlepszych” lat. Fala na serie „Dary Anioła”, „Harrego Pottera”, „Insygnia Śmierci”, „Piękne Istoty” i inne młodzieżowe serie może sprawić, że książka zostanie bardzo dobrze przyjęta na naszym rynku.

 

 

Opis wydawnictwa:

 

„Tego lata rodzice Silli popełnili samobójstwo (tata zastrzelił mamę, a potem siebie) i wszyscy uważają, że byli niepoczytalni.

Nick i Silla spotykają się po raz pierwszy na cmentarzu, gdzie zostali pochowani rodzice Silli. Ona niedawno otrzymała tajemniczą przesyłkę z książką pisaną ręką taty. Książka zawiera „ludowe” zaklęcia. Silla próbuje ożywić suchy liść na cmentarzu. Udaje jej się to, ale zauważa ją spacerujący nieopodal Nick. Sam pamięta z dzieciństwa, że jego matka-narkomanka zajmowała się magią i uczyła go zaklęć. Oboje są sobą zauroczeni. Silla wtajemnicza w magię swego brata Reese’a, a później Nicka. Problemy pojawiają się, kiedy okazuje się, że ktoś odwiedził groby rodziców i pisał runy – znak, że też wie o magii. Czy ojciec Silli przed śmiercią został przez tę istotę opętany? Silla, Nick i Reese uznają, że „opętany” może być każdy. I rzeczywiście, pewnego dnia w szkole przyjaciółka Silli, Wendy, zachowuje się inaczej niż zwykle…”

 

Myślę, że warto sięgnąć po tą pozycję, szczególnie że cena jest bardzo przyjemna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s